USZCZELKI

Jak wybrać najlepsze uszczelki?

Uszczelki towarzyszą wszystkim w życiu codziennym. Ich prawidłowe działanie zapewnia odpowiednie funkcjonowanie wielu maszyn i urządzeń. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z ofert sprawdzonych pro czytaj więcej »

atrakcje weselne śląsk

Bogate wesele

O aktualnych trendach ślubnych najprościej i najszybciej dowiemy się biorąc udział w targach ślubnych. To właśnie podczas targów zobaczymy modę ślubną, dekoracje weselne i najróżniejsze ekskluzywne at czytaj więcej »

tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe - kiedy trzeba dokonać ich wymiany?

Hamulce, to obok ogumienia kluczowe elementy, które decydują o bezpieczeństwie podczas jazdy. Od ich skuteczności, zależeć będzie długość drogi naszego hamowania. Bywa, iż zadecydować mogą dosłownie czytaj więcej »

Pozycjonowanie Katowice

Adwords a pozycjonowanie

Na rynku reklamy internetowej istnieją dwa podstawowe metody na dotarcie do potencjalnych klientów. Zaliczają się do nich oraz prowadzenie kampanii Adwords. Poniżej przedstawiamy różnice pomiędzy ty czytaj więcej »

pozycjonowanie katowice

Pozycjonowanie stron Katowice

Obecne czasy zmuszają wielu przedsiębiorców do wkroczenia ze swoim biznesem do internetu. Niejednokrotnie początki wydają się trudne, ponieważ , a więc wybicie lokalnej strony w wyszukiwarce Google n czytaj więcej »

doradztwo Ochrona środowiska

Doradztwo ochrona środowiska

Dla wielu osób dziedzina ochrony środowiska znana jest tylko z nazwy. Tymczasem jest to rozległy obszar działalności, który obwarowany jest wieloma przepisami prawnymi. Tylko niektóre z nich regulowa czytaj więcej »

kARTONY tekturowe rzeszóW

Praktyczne opakowania

Najczęściej w każdym biznesie będziemy wykorzystywać różne akcesoria. Czy to będą pomocne elektroniczne albo papiernicze w biurze czy też może dostęp do usług internetowych wszystko musi być zapewni czytaj więcej »

wycena MASZYN i urządzeń

Świat maszyn i urządzeń

W dzisiejszym tekście zabiorę Państwa w świat maszyn i urządzeń. Dokładniej mam na myśli ich wycenę. Zastanawialiście się kiedyś, ile pracy musi wykonać rzeczoznawca? Jeżeli nie zastanawialiście się czytaj więcej »

adwokat KROSNo

Prawo karne

Jeśli ktoś ma problemy z prawem karnym to znaczy, że ma naprawdę bardzo poważne problemy i powinien znaleźć kogoś, kto mu w tym pomoże. Prawo karne to nie tylko zabicie czy pobicie, ale również przes czytaj więcej »

wentylacja SZCZECIN

Starannie wykonana wentylacja

Wiele osób dzisiaj musi podjąć decyzję czy chcą wentylację przygotować u siebie w domu. I jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość osób musi liczyć się z tym, ze taka właśnie went czytaj więcej »

 

Świat maszyn i urządzeń

wycena maszyn i urządzeń

W dzisiejszym tekście zabiorę Państwa w świat maszyn i urządzeń. Dokładniej mam na myśli ich wycenę. Zastanawialiście się kiedyś, ile pracy musi wykonać rzeczoznawca? Jeżeli nie zastanawialiście się to to zróbcie. wycena MASZYN i urządzeń to nie jest pstryknięcie palcami to bardzo poważna sprawa. Nie chcę już mówić o tym, że wycena maszyn i urządzeń może być nieodpowiednio wykonana. Taka sytuacja rodzi wiele problemów. Jak wiadomo, każdy problem można jakoś pokonać, ale po co je sobie stwarzać? Muszę powiedzieć, że kompletnie tego nie rozumiem. Jeśli jest tu ktoś, kto może mi to wytłumaczyć, będę bardzo wdzięczny. Można powiedzieć, że nieco odeszliśmy od tematu czyli naszej wyceny. Czas więc powrócić do sedna sprawy. Można powiedzieć, że na wycenę wpływa bardzo wiele czynników. Wystarczy zwrócić uwagę choćby na to, że podczas wyceny nie zawsze stosowane jest identyczne podejście. Być może nie widać tego z boku, ale taka jest prawda i tu nie ma nad czym dyskutować. Możemy wyróżnić dwa podejścia: kosztowe i porównawcze. Myślę, że jest to na tyle ważna sprawa, że należy jej poświęcić oddzielny fragment tekstu. Mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie.

Podejście kosztowe i porównawcze

Myślę, że wycena maszyn i urządzeń nie ma już przed Wami tylu tajemnic co wcześniej. Najwyższy czas na rozwiązanie kolejnych z nich. Podejście kosztowe. Na wstępie zaznaczmy, że mówimy o najczęściej spotykanej technice.

dobra wycena maszyn i urządzeń

Technika ta ma swoje szczególne zastosowanie w sytuacji, gdy mamy brak rynku na konkretne produkty. Jeżeli chodzi o to podejście, warto pamiętać, że punktem pierwotnym jest wskazanie wartości rynkowej nieruchomości na postawie kosztów zastąpienia. Wiele osób o tym zapomina, najwyższy czas, aby to się zmieniło. Jeżeli chodzi o podejście porównawcze, tutaj mamy stosowanie przede wszystkim w jednej sytuacji. Mam na myśli porównywanie parami środków trwałych. W ten sposób pokrótce opisałem obie metody. Serdecznie zachęcam do tego, aby pamiętać o wszystkim co ma z nimi mniejszy lub większy związek. Taka wiedza bez wątpienia się przyda.