doradztwo Ochrona środowiska

Doradztwo ochrona środowiska

Dla wielu osób dziedzina ochrony środowiska znana jest tylko z nazwy. Tymczasem jest to rozległy obszar działalności, który obwarowany jest wieloma przepisami prawnymi. Tylko niektóre z nich regulowa czytaj więcej »

kARTONY tekturowe rzeszóW

Praktyczne opakowania

Najczęściej w każdym biznesie będziemy wykorzystywać różne akcesoria. Czy to będą pomocne elektroniczne albo papiernicze w biurze czy też może dostęp do usług internetowych wszystko musi być zapewni czytaj więcej »

atrakcje weselne śląsk

Bogate wesele

O aktualnych trendach ślubnych najprościej i najszybciej dowiemy się biorąc udział w targach ślubnych. To właśnie podczas targów zobaczymy modę ślubną, dekoracje weselne i najróżniejsze ekskluzywne at czytaj więcej »

wycena MASZYN i urządzeń

Świat maszyn i urządzeń

W dzisiejszym tekście zabiorę Państwa w świat maszyn i urządzeń. Dokładniej mam na myśli ich wycenę. Zastanawialiście się kiedyś, ile pracy musi wykonać rzeczoznawca? Jeżeli nie zastanawialiście się czytaj więcej »

adwokat KROSNo

Prawo karne

Jeśli ktoś ma problemy z prawem karnym to znaczy, że ma naprawdę bardzo poważne problemy i powinien znaleźć kogoś, kto mu w tym pomoże. Prawo karne to nie tylko zabicie czy pobicie, ale również przes czytaj więcej »

wentylacja SZCZECIN

Starannie wykonana wentylacja

Wiele osób dzisiaj musi podjąć decyzję czy chcą wentylację przygotować u siebie w domu. I jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość osób musi liczyć się z tym, ze taka właśnie went czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE

Tanie metody marketingowe

Wiele osób dzisiaj zastanawia się nad tym w jaki sposób wypromować dopiero co powstałą stronę internetową która miała zyskać bardzo duże zainteresowanie klientów. I jak się okazuje wcale nie jest to czytaj więcej »

sprawy SPADKOWE szczeciN

Interesują Cię sprawy spadkowe?

Interesują Cię sprawy spadkowe? Musisz wiedzieć, że (w ogóle sprawy spadkowe) to nic prostego. Skoro tematem tekstu są sprawy spadkowe, należy wspomnieć o prawie spadkowym. Co trzeba wiedzieć na tem czytaj więcej »

napóJ dla dzieci

Owocowe napoje dla dzieci

Latem i wiosną bez żadnych przeszkód można przygotowywać dla dzieci koktajle owocowe składające się z owoców i mleka. Takie koktajle dzieci uwielbiają. Zdecydowanie taki będzie również źródłem witam czytaj więcej »

Wycena mASZYN i Urządzeń

Jak wycenić urządzenie albo maszynę?

Jeśli tylko potrafimy coś wykonać samodzielnie, po prostu to robimy, wiedząc, że dzięki temu nikt nie będzie musiał nas w tym wyręczać i nikomu za taką pomoc nie zapłacimy. Nieświadomie czasem jednak czytaj więcej »

 

Świat maszyn i urządzeń

wycena maszyn i urządzeń

W dzisiejszym tekście zabiorę Państwa w świat maszyn i urządzeń. Dokładniej mam na myśli ich wycenę. Zastanawialiście się kiedyś, ile pracy musi wykonać rzeczoznawca? Jeżeli nie zastanawialiście się to to zróbcie. wycena maszyn i urządzeń to nie jest pstryknięcie palcami to bardzo poważna sprawa. Nie chcę już mówić o tym, że wycena maszyn i urządzeń może być nieodpowiednio wykonana. Taka sytuacja rodzi wiele problemów. Jak wiadomo, każdy problem można jakoś pokonać, ale po co je sobie stwarzać? Muszę powiedzieć, że kompletnie tego nie rozumiem. Jeśli jest tu ktoś, kto może mi to wytłumaczyć, będę bardzo wdzięczny. Można powiedzieć, że nieco odeszliśmy od tematu czyli naszej wyceny. Czas więc powrócić do sedna sprawy. Można powiedzieć, że na wycenę wpływa bardzo wiele czynników. Wystarczy zwrócić uwagę choćby na to, że podczas wyceny nie zawsze stosowane jest identyczne podejście. Być może nie widać tego z boku, ale taka jest prawda i tu nie ma nad czym dyskutować. Możemy wyróżnić dwa podejścia: kosztowe i porównawcze. Myślę, że jest to na tyle ważna sprawa, że należy jej poświęcić oddzielny fragment tekstu. Mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie.

Podejście kosztowe i porównawcze

Myślę, że wycena maszyn i urządzeń nie ma już przed Wami tylu tajemnic co wcześniej. Najwyższy czas na rozwiązanie kolejnych z nich. Podejście kosztowe. Na wstępie zaznaczmy, że mówimy o najczęściej spotykanej technice.

dobra wycena maszyn i urządzeń

Technika ta ma swoje szczególne zastosowanie w sytuacji, gdy mamy brak rynku na konkretne produkty. Jeżeli chodzi o to podejście, warto pamiętać, że punktem pierwotnym jest wskazanie wartości rynkowej nieruchomości na postawie kosztów zastąpienia. Wiele osób o tym zapomina, najwyższy czas, aby to się zmieniło. Jeżeli chodzi o podejście porównawcze, tutaj mamy stosowanie przede wszystkim w jednej sytuacji. Mam na myśli porównywanie parami środków trwałych. W ten sposób pokrótce opisałem obie metody. Serdecznie zachęcam do tego, aby pamiętać o wszystkim co ma z nimi mniejszy lub większy związek. Taka wiedza bez wątpienia się przyda.